Teraz.sk - redesign spravodajského portálu
Realizovaný projekt

Pekné počasie, ktoré sa mení samé od seba

Automatizovaný microsite postavený na Python frameworku Django s plne automatizovaným importom a zobrazovaním počasia v slovenských a zahraničných mestách, živá verzia na pocasie.teraz.sk.

Projekt

Predpoveď počasia

Leto 2014

Našou prácou bolo spraviť plne automatizovaný systém na zobrazovanie predpovede počasia bez nutnosti každodenného zásahu redakcie. Snažili sme sa zobraziť počasie ľudskou rečou a prehľadnou grafikou, kde človek nájde to podstatné - informáciu o počasí textovou i grafickou formou.

Web je naprogramovaný v Python/Django.

pocasie.teraz.sk

Pekné počasie - pocasie.teraz.sk
Pekné počasie - pocasie.teraz.sk
Pekné počasie - pocasie.teraz.sk
Pekné počasie - pocasie.teraz.sk

Klienti

Testimonial

Tomáš Abaffy je popredný slovenský prekladateľ z nesúrodého, zložitého a ťažkého jazyka zadávateľov naivne intuitívnych požiadaviek pri vytváraní webových portálov do do ich jasnej, čistej a prirodzenej finálnej podoby. Jeho tvorivé prekladateľské výkony popierajú známu tézu, že umelecký preklad je ako žena: buď je verný, alebo pekný. Všetky portály, stránky, podstránky, redakčné systémy a iné funkcionality, ktoré pre nás TA vytvoril, sú logicky koncipované, premyslene skonštruované a užívateľsky príjemné. Často boli výsledkom mnohohodinových debát, ale zažili sme aj chvíle okamžitého osvietenia, ktoré zázračne zafungovalo. Keith Richards ešte stále spieva Little T&A. Tá pesnička je o niečom úplne inom, ale vystihuje atmosféru, keď sa s TA rozprávame o tom, ako nami zozbierané poznanie odovzdať iným. Nech nám to vydrží.
Jaroslav Rezník, generálny riaditeľ TASR, foto
Jaroslav Rezník

Kontakt

Kontakty

ABAFFY DESIGN, s.r.o.
Tallerova 4
811 02 Bratislava
Slovenská republika

E-mail: info@abaffydesign.com

IČO: 44753772
DIČ: 2022821416
IČ DPH: SK2022821416Práve máte otvorený náš starý web, ktorý už neaktualizujeme.